VAŽNO OBAVEŠTENJE – SASTANAK SA PREMIJEROM

uzvicnikU Vladi Srbije zakazan je sastanak Sindikatu pravosuđa Srbije za 29. novembar 2016. godine, u 8.30 časova. Zašto? Možemo samo da nagađamo.

Kao što znate, nakon sastanka u Ministarstvu pravde, održanom 31.10.2016. godine, štrajk je odložen, između ostalog, i zbog toga što je ministarka pravde sa svojim timom garantovala da će premijer održati datu reč. Zajedno smo odredili rok od najduže 15 dana.

Pošto je rok prošao, a Sindikatu upućen poziv za sastanak sa premijerom, možemo samo da nagađamo o tome šta će biti tema sastanka sa premijerom.

Na primer:

- možda hoće da se dogovorimo o dogovoru;

- možda je odlučio da nam lično uruči zaključak o sprovođenju dogovora;

- možda hoće da nam predoči način i dinamiku realizacije dogovora;

- možda hoće da nas svojom verbalnom zavodljivošću obmane kako je samo štednja (a u našem slučaju samo na sirotinji) nužan način za konsolidaciju budžeta i razlog za „pogaženu reč“…

Mnogo je možda, i zato za nas dato obećanje predstavlja stvar principa i poverenja, jer se čovek vezuje za reč. Pošten čovek kaže ono što misli i uradi ono što kaže.

IZVOR: SINDIKATA PRAVOSUĐA SRBIJE