OBAVEŠTENJE ZA ČLANOVE SINDIKATA

Dana 18. jula 2014. godine, na inicijativu Sindikata pravosuđa Srbije, održan je sastanak u Ministarstvu pravde. Istom su u ime Ministarstva prisustvovali Slavica Jelača, pomoćnik ministra pravde za finansijsko-materijalno poslovanje i Nikola Savić, šef kabineta ministra pravde.

Predstavnici Ministarstva izrazili su razumevanje za materijalni položaj zaposlenih i potvrdili da će se nastaviti isplata stimulacije zaposlenima u pravosudnim organima do kraja godine u dosadašnjem iznosu (4.000 dinara), jer nije usvojen zakon kojim je trebalo ujednačiti nivo primanja svih koji su na budžetu.

Sindikat pravosuđa Srbije uputio je molbu ministru pravde preko njegovih saradnika da još jednom razmotri mogućnosti za isplatu stimulacije i zaposlenima u zatvorima kojih je oko 3.750, posebno zbog toga što je Vlada Srbije „našla“ sredstva za 50.000 policajaca i na svojoj sednici usvojila zaključak kojim im se osnovna plata uvećava za 5.651 dinar.

Osim toga, predložili smo a uputićemo i pismenu inicijativu da se:

- donese novi pravilnik o merilima za određivanje broja zaposlenih u pravosuđu,

- da se popune postojeće sistematizacije u sudovima, tužilaštvima i zatvorima,

- da se sistematizacije u zatvorima usklade sa pravilnikom o beneficijama,

- da se počne sa pregovorima oko kolektivnog ugovora za pravosuđe.

Tekst preuzet sa www.sind-prav.org.rs