ČLANOVI SSSS I UGS NEZAVISNOST SUTRA ISPRED VLADE

Vlada Republike Srbije je na prečac donela odluku da po hitnom postupku na sutrašnjoj sednici, zakazanoj za 16 sati, bez obzira na socijalne partnere i njihove stavove, kao i na činjenicu da nije ispoštovala zakonsku proceduru, usvoji Zakon o radu i Zakon o penzijskom i invalidskom osiguranju.
Prema najavama zakoni će, posle sutrašnjeg usvajanja, biti dostavljeni Parlamentu po hitnom postupku.
SSSS i UGS „Nezavisnost“ će, počevši od sutra ispred zgrade Vlade, započeti sa svim oblicima sindikalne borbe protiv zakona uperenih, ne samo protiv zaposlenih, već protiv svih građana Srbije.
Okupljanje članova sindikata je od 12 sati na Trgu Nikole Pašića, odakle će biti organizovan zajednički odlazak pred zdanje Vlade Republike Srbije.

Tekst preuzet sa www.sindikat.rs